Kategorie

Balsam regenerująco — ochronny Ratownik

Dostępność:
Jest
 (3 szt.)
szt.
15,00 zł

Balsam regenerująco — ochronny Ratownik®

Wysoce skuteczny bezwodny naturalny preparat kosmetyczny na bazie lipidów mlecznych o właściwościach wybitnie natłuszczających, regenerujących i silnie kojących.

 

Balsam Ratownik®
niezbędny
w domu, w pracy, na wakacjach!

Balsam Ratownik® wyjątkowy preparat kosmetyczny przeznaczony do ochrony i regeneracji skóry całego ciała, jedyny na rynku, działanie którego oparte jest przede wszystkim na aktywności naturalnych lipidów mlecznych. Jest to preparat, stosowany od wielu lat w różnych zakątkach świata. Niezbędny dla nadmiernie suchej skóry i we wszystkich sytuacjach, kiedy skóra jest narażona na niekorzystne czynniki termiczne (np. słońce, mróz, wiatr). Przywraca skórze prawidłowy stan i zdrowy wygląd.

Czym jest balsam Ratownik® i w jakim celu się go stosuje?

Balsam Ratownik® – to unikalny, bezwodny preparat o właściwościach wybitnie regenerujących i silnie kojących. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry nadmiernie przesuszonej, cienkiej i wrażliwej na niekorzystne warunki atmosferyczne. Natłuszcza, zmiękcza i uelastycznia skórę szorstką i podatną na pęknięcia.
Wskazany jest do pielęgnacji skóry rąk i stóp ze skłonnością do szorstkości, pękania i podrażnień.
Ratuje skórę po intensywnym opalaniu oraz po ekspozycji na zbyt wysoką lub niską temperaturę. Tworząc lipidową barierę chroni ją przed nadmierną utratą wody, czyni mocniejszą i bardziej odporną.

Dlaczego balsam Ratownik® jest tak skuteczny?

Preparat pobudza naturalne siły organizmu człowieka - stymuluje właściwości ochronne naskórka, inicjuje procesy regeneracyjne i przynosi natychmiastową ulgę poprzez przywrócenie równowagi serotoniny i bradykininy w miejscu stosowania.
Mechanizm unikatowego działania balsamu oparty jest na synergistycznym połączeniu wyłącznie naturalnych składników takich jak:

 • Lipidy Mleczne (Lactis Lipida) – specjalnie oczyszczone i utrwalone tłuszcze otrzymywane z mleka – zmiękczające i uelastyczniające naskórek, odbudowujące jego warstwę lipidową, zapobiegające utracie wody, działające odżywczo oraz chroniące skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.

 • Olejek z owoców rokitnika syberyjskiego (Oleum Hippophae Rhamnoides) — otrzymywany z dojrzałych owoców.
  Działanie:
  • przyspiesza odnowę skóry;
  • zwiększa intensywność procesów naprawczych;
  • zmniejsza złuszczanie się naskórka;
  • reguluje procesy fizjologiczne w skórze;
  • neutralizuje wolne rodniki.
 • Octan witaminy E (Tocopheryl Acetate). W skórze pod wpływem enzymów przekształcany w wolną witaminę E.
  Działanie:
  • neutralizuje wolne rodniki powstające w wyniku naturalnych procesów w skórze oraz wolne rodniki powstające pod wpływem promieni słonecznych oraz pochodzące z zanieczyszczonego powietrza;
  • działa synergistycznie z lipidami mlecznymi odnawiając i wzmacniając płaszcz ochronny skóry.
 • Propolisu (Propolis Cera) — kit pszczeli, do produkcji którego, pszczoły używają lepkiej substancji pokrywających pąki roślin. Używany przez pszczoły do dezynfekcji ula.
  Działanie:
  • przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze.
 • Ekstrakt z nagietka lekarskiego (Calendula officinalis L.) – ekspert w dziedzinie regeneracji skóry! Nagietek lekarski zawiera wiele cennych substancji aktywnych z grupy: saponin triterpenowych, karotenoidów i flawonoidów, dzięki którym kwiat ten wykazuje silne działanie regenerujące, łagodzące podrażnienia, przeciwgrzybicze.

Właśnie ten wyjątkowo naturalny skład nadaje preparatu specyficzny zapach.
Skład balsamu Ratownik® wg INCI: Lactis Lipida, Cera Alba, Hippophae Rhamnoides Oil, Mineral Oil (and) Calendula Officinalis Flower Extract, Turpentine, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Lavandula Angustifolia Oil, Malaleuca Alternifolia Oil, Propolis Cera, Linalool, Limonene, Geraniol, Eugenol, Cumarin, Citronellol, Citral.
Skład preparatu jest chroniony patentem.

 

W jaki sposób należy stosować balsam Ratownik®?

Należy dość obficie nanieść balsam na skórę bezpośrednio z tuby.
Konsystencja preparatu zmienia się z maściopodobnej na płynną pod wpływem temperatury ciała, gdyż temperatura kroplenia balsamu wynosi 36 °C. Pozwala to bez trudu rozprowadzić balsam na całej powierzchni skóry. Korzystne działanie balsamu wystąpi już w ciągu 5-15 minut po naniesieniu preparatu.
Generalnie, do uzyskania dobrych efektów regeneracji naskórka wystarczą 1-3 aplikacje balsamu co 2-3 godziny.