BONIMEL MIÓD GŁOGOWO - MELISOWY

Producent: Bonimed
Dostępność:
Jest
 (3 szt.)
szt.
20,00 zł
Miód pszczeli z dodatkiem wyciągu z kwiatostanu głogu i olejku melisowego.

Skład: Miód pszczeli, wyciąg z kwiatostanu głogu, olejek melisowy.

Polecany jest oprócz standardowego leczenia do spożywania chorym na niewydolność krążenia, chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, osłabienie mięśnia sercowego spowodowanego sercem starczym i miażdżycą. Polecany jest do spożywania przy kołataniu serca, uczuciu niepokoju. Spożywać 2 łyżeczki 2-3 x dziennie. Można nim również słodzić herbatę lub inny napój.

Działanie miodu na choroby układu krążenia.
Leczenie chorób układu krążenia przy użyciu miodu ma długą tradycję. Zwiększa on siłę skurczu i wydolność mięśnia sercowego oraz rozszerza naczynia wieńcowe i obwodowe, przez co łagodzi dolegliwości wieńcowe i nadciśnienie tętnicze. Na efekt obniżający ciśnienie ma również wpływ jego działanie moczopędne. Niektórzy autorzy podają, że miód ma także działanie przeciwarytmiczne. Należy wspomnieć, że miód działa na układ sercowo - naczyniowy pośrednio, poprzez działanie uspokajające i antyoksydacyjne (uważany jest za "wymiatacza" wolnych rodników) oraz działanie kardioprotekcyjne (ułatwia prawidłową pracę serca), za które jak przypuszcza się odpowiada zawarta w miodzie acetylocholonia, sole mineralne i witaminy. Osoby cierpiące na choroby układu krążenia stosują miód również jako środek pomocniczy w zaburzeniach emocjonalnych.
Miód polecany jest także osobom, które intensywnie pracują intelektualnie, gdyż na skutek unikalnych własności odżywczych szczególnie poprawia czynności ośrodkowego układu nerwowego i korzystnie wpływa na rozwój psychiczny i umysłowy, zwłaszcza u dzieci i osób starszych.
Wzmocnienie siły działania miodu w chorobach układu krążenia i systemu nerwowego obserwowano przy łączeniu go z wyciągami ziołowymi, zwłaszcza z wyciągiem z kwiatostanu głogu i olejkiem melisowym. Wynika to z właściwości jakie posiadają niniejsze zioła, a mianowicie: Kwiatostan Głogu wykazuje bezpośrednie na mięsień sercowy - wzmaga nieznacznie siłę jego skurczów a zwalnia ich częstotliwość. Rozszerza naczynia mózgowe. Działa uspokajająco, rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, macicy, dróg moczowych oraz naczyń krwionośnych, zwłaszcza naczyń wieńcowych serca. Liść Melisy wykazuje łagodne działanie uspokajające, ułatwia zasypiania. Łagodnie obniża ciśnienie tętnicze krwi. Ma własności przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Polecamy spożywać: 3-5 łyżeczek dziennie. Można nim słodzić herbatę lub inny napój. Przed użyciem zaleca się zamieszać łyżeczką bonimel w słoiku.

Opakowanie: 250 gMożesz także złożyć zamówienie przez telefon: 044/733 07 24 od 10-tej do 18 - tej