Kategorie

Nefrobonisol 100 g

Producent: Bonimed
Dostępność:
Jest
 (3 szt.)
szt.
20,00 zł
Krople moczopędne, odtruwające

Skład:
Nalewka z ziela Nawłoci (Solidaginis Virgaureare Tinc.) 20%,
Nalewka z ziela Skrzypu(Equiseti Tinc.) 20%,
Sok z liścia Brzozy (Betulae Succ.) 20%,
Sok z ziela Pokrzywy (Urticae Succ.) 15%,
Sok z korzenia Mniszka (Taraxaci Succ.) 15%,
Sok z ziela Krwawnika (Millefoli Succ.) 10%
Preparat zawiera 45 - 55% etanolu.

Preparat standaryzowany na zawartość flawonoidów w przeliczeniu na kwercetynę, nie mniej niż 0,4 mg/g.

Działanie: Moczopędne, ułatwiające wydalanie kwasu moczowego, przeciwzapalne oraz odtruwające.

Wskazania: Pomocniczo w kamicy nerkowej, w stanach zapalnych dróg moczowych oraz dnie moczanowej. Przeciwwskazania: Nie stwierdzono

Sposób użycia: Wstrząsnąć przed użyciem. Do kieliszka wody nalać 1 łyżeczkę do herbaty (2,5 ml) i pić 1 - 3 x dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych. Po 14 dniach stosowania zrobić 5 dni przerwy.

 Działanie poszczególnych składników:

1. Nalewka z ziela Nawłoci - działa silnie moczopędnie. Uszczelnia naczynia krwionośne. Ma własności odtruwające, działa ściągająco, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie.
2. Nalewka z ziela Skrzypu - zwiększa ilość wydalanego moczu i usuwa nadmiar moczanów. Działa rozkurczowo na drogi moczowe i żółciowe, uszczelniająco na naczynia krwionośne. Przeciwdziała obrzękom i poprawia pracę serca. Wykazuje działanie ściągające, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.
3. Sok z liści Brzozy - zwiększa wydalanie moczu a z nim jonów sodu, chloru, kwasu moczowego. Wykazuje własności odtruwające.
4. Sok z liścia Pokrzywy - zwiększa ilość wydalanych chlorków, mocznika oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Jest to środek odtruwający.
5. Sok z ziela Mniszka - działa moczopędnie i odtruwająco. Wykazuje działanie żółciopędne i żółciotwórcze. Poprzez wpływ na wydzielanie trzustki normalizuje proces trawienia. Jest środkiem immunoregulujacym. Działa przeciwwirusowo.
6. Sok z ziela Krwawnika - Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, dróg moczowych i żółciowych. Hamuje krwawienie, zwłaszcza z naczyń włosowatych przewodu pokarmowego. Wykazuje własności przeciwzapalne i przeciw bakteryjne.

Możesz także złożyć zamówienie przez telefon: 044/733 07 24 od 10-tej do 18 - tej