Kategorie

OLEJ LNIANY ZIMNOTŁOCZONY NIEOCZYSZCZONY 1 litr

Producent: Oleofarm
Dostępność:
Jest
 (10 szt.)
szt.
49,00 zł49,00 zł
 
OLEJ LNIANY ZIMNOTŁOCZONY NIEOCZYSZCZONY 1 litr

 

 

Na naszym rynku dostępne są różne rodzaje oleju lnianego. Najbardziej wartościowy jest ten, który zawiera największą ilość kwasów tłuszczowych z grupy omega-3
Dlaczego?
Ponieważ kwasy tłuszczowe omega-3 mają fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu stanowiąc między innymi budulec dla:
- każdej komórki organizmu, w tym jakże ważnej tkanki mózgowej,
-syntezy hormonów.Proponowany przez nas olej lniany zimno tłoczony nieoczyszczony zawiera rekordową ilość kwasów omega-3. Na 1 litr oleju ponad 50% to omega-3.Lecznicze i zdrowotne właściwości oleju lnianego wynikają z zawartych w nim bioaktywnych związków, głównie kwasów tłuszczowych omega-3 i lignanów.

Olej ten jest tłoczony na zimno w prasie ślimakowej (metoda „z dziada pradziada”), gdzie podczas tarcia wytwarza się temperatura maksymalnie 50 stopni Celsjusza. Dzięki temu składniki oleju zachowują swoje naturalne właściwości biologiczne.
Do produkcji używa się najwyższej jakości ziarna pochodzącego ze specjalnych upraw ekologicznych.ZASTOSOWANIE OLEJU LNIANEGO


CIĄŻA
- Właściwa proporcja omega-3 i omega-6 w pożywieniu zabezpiecza przed przedwczesnym porodem.
- Przy niedoborach NNKT zaobserwowano zmiany skórne, mniejszą odporność na infekcje oraz gorszy rozwój fizyczny. Stwierdzono, że u dzieci kobiet, które uzupełniały swoją dietę w ciąży kwasami omega-3, poziom inteligencji w stosunku do rówieśników jest wyższy aż o 19%.

ZDROWIE DZIECI I MŁODZIEŻY
- Niezbędny u uczących się dzieci, albowiem do prawidłowego rozwoju neuronów konieczne jest dostarczenie sporej ilości kwasów omega-3.
- Zapobiega i wspomaga leczenie nadpobudliwości dziecięcej (zespół ADHD).
- Wspomaga równowagę hormonalną ( trądzik młodzieńczy).


ZDROWIE KOBIET
- Poprzez zawartość wielonienasyconych kwasów omega-3 i omega-6 oraz fitoestrogenów (lignany) olej lniany może korzystnie wpływać na cykl miesiączkowy, regulując proporcje hormonów w organizmie. Taka regulacja przyczynia się do złagodzenia wielu objawów związanych z miesiączkowaniem: przedmiesiączkowe bóle głowy, depresje, bóle podbrzusza, drażliwość i obrzęki. Łagodzi objawy menopauzy i wspomaga czynności macicy, przez co może być stosowany w leczeniu bezpłodności.


ZDROWIE MĘŻCZYZN
- Olej lniany korzystnie działa na organizm mężczyzny. Stosowany jest pomocniczo przy leczeniu bezpłodności i w schorzeniach prostaty.SPORTOWCY
- Przekształca składniki pokarmowe na energię.
- Wspomaga wzrost mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej.
- Bierze udział w transporcie tlenu, produkcji hemoglobiny przez co zwiększa wydolność oraz wytrzymałość.
- Znacząco skraca czas regeneracji, ponieważ krew jest w stanie przenosić więcej życiodajnego tlenu do komórek mięśniowych oraz umożliwia naszym komórkom łatwiejsze absorbowanie składników pokarmowych.


UKŁAD NERWOWY
- Olej lniany stosuje się jako skuteczny środek przy występowaniu drętwienia i mrowienia kończyn. Pomaga również w schorzeniach mózgu i układu nerwowego, takich jak choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane czy też uszkodzenie nerwów u chorych na cukrzycę.
- Kwas alfa-linolenowy (ALA) jest podstawowym źródłem kwasu DHA będącego bardzo ważnym składnikiem mózgu. Niski poziom DHA związany jest ze zmianami nastroju, utratą pamięci, problemami ze wzrokiem i występowaniem schorzeń neurologicznych.


UKŁAD TRAWIENNY
- Wspomaga procesy trawienne, aktywizuje przemianę materii, co może zapobiegać tworzeniu się kamieni żółciowych, a nawet powodować ich rozpuszczanie.
- Wzmacnia, regeneruje i osłania błony śluzowe na całej długości układu pokarmowego i wydalniczego (hemoroidy).


UKŁAD SERCOWO-NACZYNIOWY
- Powoduje obniżenie poziomu trójglicerydów i „złego cholesterolu”, a wzrost „dobrego”. Dzięki temu skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej.
- Wpływa na rozszerzenie naczyń wieńcowych i zwiększenie siły skurczu mięśnia sercowego, działa antyarytmicznie.
- Zmniejsza ryzyko zgonu po przebytym zawale.


NADWAGA I OTYŁOŚĆ
-Olej lniany pomaga przywrócić równowagę hormonalną i zmienione proporcje kwasów tłuszczowych w organizmie. -Zawarta w oleju omega-3 może wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej oraz hamować powstawanie nowej. Wpływa korzystnie na odtłuszczanie wątroby.IMMUNOLOGIA
- Składniki oleju wzmacniają układ immunologiczny, zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, aktywizują podziały komórkowe.


ZDROWIE PSYCHICZNE
- Omega-3 stanowi budulec do produkcji hormonów szczęścia tj. serotoniny i dopaminy. Badania wykazują, że osoby cierpiące na zaburzenia emocjonalne oraz ciężkie depresje mają bardzo niski poziom kwasu DHA we krwi.


ZAPOBIEGANIE I LECZENIE CHORÓB NOWOTWOROWYCH, STANY ZAPALNE
- Badania laboratoryjne wykazały także, że kwasy omega-3 mogą zahamować raka piersi, a także zapobiegać rozwojowi nowotworów w innych organach.
- Umożliwia wytwarzanie w organizmie przeciwzapalnych prostaglandyn serii 1 i 3. Niski poziom tych związków jest jednym z głównych powodów występowania różnego rodzaju stanów zapalnych, w tym zapalenia stawów, zapalenia okrężnicy, jelita grubego itd.
- Składniki oleju lnianego zmniejszają ryzyko raka prostaty. Badania przeprowadzone wśród pacjentów chorych na raka prostaty, którzy stosowali w diecie olej lniany przez około 5 tygodni wykazały spowolnione tempo podziałów komórek nowotworowych oraz wzrost szybkości ich obumierania.
- Zawarte w oleju lignany wykazują silne działanie antyoksydacyjne.ZDROWIE PSYCHICZNE -Wspomaga leczenie depresji. Z omega-3 produkowane są bowiem hormony szczęścia-sterotonina i dopamina.


SKÓRA, WŁOSY, PAZNOKCIE
- Ze względu na swoje dobroczynne właściwości olej lniany bywa używany w leczniczym masażu skóry, odżywiając ją i nadając jej elastyczność.
- Wspomaga leczenie chorób skóry m.in. egzemy, łuszczycy, popękane pięty i inne.
- Dla skór suchych z objawami łuszczenia, mało elastycznych, szorstkich, starzejących się.
- W przypadku skór tłustych gwarantuje właściwą płynność łoju skórnego i jego równomierne rozprowadzanie na powierzchni naskórka. Nie dochodzi wówczas do zaczopowania ujść gruczołów łojowych i powstawania zaskórników.
- Jest wspaniałą odżywką dla ”zmęczonych” włosów.


ZDROWIE ZWIERZĄT
- W diecie psów i kotów regularne stosowanie oleju lnianego zapobiega matowieniu sierści i różnym chorobom skóry, w tym łupieżowi, łojotokowi, linieniu oraz prosówkowym zmianom skóry, jak również skutecznie wspomagają leczenie w/w chorób.
- Jest cennym składnikiem pod względem energetycznym w końskiej diecie. Ma też dobroczynny wpływ na przemianę materii, jak również na sierść. Zapobiega wysuszeniu i pęknięciom kopyt.

Czy wiesz, że…
- siemię lniane zawiera 700 !!! razy więcej lignanów niż inne gatunki roślin (lignany - roślinni prekursorzy hormonów tkankowych o właściwościach przeciw nowotworowych);
- olej lniany zawiera dwa razy więcej kwasów omega-3 niż olej z wątroby rekina;
- nasz mózg zbudowany jest w 60 % na bazie kwasów omega-3;
- już po kilku dniach stosowania oleju lnianego możemy przywrócić w organizmie homeostazę czyli równowagę;
- brytyjski ekspert Richard Doll stwierdził, że stosowanie oleju lnianego w codziennej diecie zapobiegłoby tylko w Wielkiej Brytanii 450 zgonom dziennie;
- podstawowym tłuszczem w diecie kulturystów jest olej lniany.Jakość dystrybuowanego przez nas oleju potwierdzają niezależne certyfikaty tj .HACCP, ISO 9001, GMP nadane przez TUV, najbardziej renomowaną jednostkę certyfikującą w Europie.
Każda partia tłoczonego oleju posiada świadectwo analizy.Skład 1 litra (1000 ml) oleju lnianego :


- kwas alfa-linolenowy(ALA) (omega-3) - ponad 500 ml
- kwas linolowy(LA) (omega-6) - około 150 ml
- kwas oleinowy(O) (omega-9) - około 170 ml
oraz nasycone kwasy tłuszczowe - około 100 ml

Zdjęcie butelki z olejem jak i świadectwo analizy jest przykładowe.

Zawsze mam świeże dostawy ( daty ważności ) do których dołączone są nowe świadectwa analiz, które wykonuje się do każdej partii oleju.
Możesz także złożyć zamówienie przez telefon: 044/733 07 24 od 10-tej do 18 - tej