Kategorie

Olej z pestek dyni 250ml Oleofarm

Producent: Oleofarm
Dostępność:
Jest
 (10 szt.)
szt.
37,00 zł

Tłoczony na zimno ze specjalnie selekcjonowanych pestek dyni. Kontrola nad jego tłoczeniem jest sprawowana z zgodzie z tradycyjnymi metodami, dzięki czemu zachowuje właściwości zdrowotne, oraz posiada wspaniały orzechowo-owocowy smak i aromat.

Olej z pestek dyni - właściwości i zastosowanie

Zawarta w nim duża ilość fitosteroli i cynku odgrywa podstawową rolę w profilaktyce i leczeniu przerostu gruczołu krokowego, inaczej zwanego prostatą, a także wspomaga leczenie dróg moczowych. Olej ten ma także wiele innych cennych właściwości. Duża zawartość witaminy E powoduje zwolnienie procesów starzenia się i wspomaga leczenie reumatyzmu. Zawarte w nim witaminy C, A, D oraz witaminy z grupy B regulują pracę układu nerwowego, hormonalnego i immunologicznego. Pestki dyni są cennym źródłem pierwiastków (fosforu, potasu, wapnia), błonnika i odżywczego oleju. Olej z pestek dyni zawiera również: fitosterole, phytosterinen, skwalen oraz kwasy omega-6 i omega-9. 

W skład oleju z pestek dyni wchodzi również cucubitasterol, który pomocny jest w walce z pasożytami, a także usuwa toksyny z organizmu człowieka.

Stosowanie

Stosować wyłącznie na zimno – nie podgrzewać i nie smażyć na nim potraw. Podawać bezpośrednio na łyżeczce lub stosować jako dodatek do surówek z kiszonej kapusty, sałatek, dipów, sosów, past serowych. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu, nie trzeba przechowywać w lodówce.