Kategorie

SMALEC GĘSI 300ml + olej rycynowy

Dostępność:
Jest
 (13 szt.)
szt.
16,00 zł

SMALEC GĘSI 300 ml

OPIS:


Medycyna ludowa: choroby stawów, kręgosłupa i dróg oddechowych:
Smalec gęsi od stuleci znajduje zastosowanie w medycynie ludowej. Nasze babcie do dziś leczą dolegliwości dróg oddechowych za jego pomocą (ciepły do picia w połączeniu z miodem i mlekiem).

Małym dzieciom - wcieramy dobrze w pierś i plecy. Stosowany zewnętrznie jest bardzo pomocny w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów (kolana, biodra, kręgosłup).


Regeneracja stawów (szczególnie biodro, kolano, łokieć):
Metoda ta jest polecana w szczególności ludziom starszym, którym stawy odmawiają posłuszeństwa.
Do słoiczka smalcu gęsiego wlewamy opakowanie apteczne olejku rycynowego (ok. 3O ml). Dobrze mieszamy - najlepiej silnie wstrząsając zakrytym słoiczkiem.
Otrzymaną miksturę należy przechowywać w temperaturze pokojowej i co wieczór nacierać bolące stawy (przynajmniej 5 minut), tak aby wchłaniała się w ciało. Ulga zwykle następuje po miesiącu kuracji, ale dobrze jest smarować jeszcze przez miesiąc.


Regeneracja kręgosłupa:
Zmieszać smalec gęsi z olejkiem rycynowym (jak w przepisie wyżej). Nacierać kręgosłup 1-3 razy tygodniowo (w zależności od potrzeb) w sposób następujący:
Skraplamy pacjentowi kręgosłup przygotowaną miksturą i opuszkami palców wcieramy ruchem jednostajnym od dołu ku górze na całej długości tak, aby przedostawała się przez skórę, tkankę mięsno-tłuszczową i błonę kręgosłupa do jego wnętrza. Nacieranie powinno być w miarę upływu czasu szybsze i mocniejsze i trwać 10-15 minut.
Jest to stosunkowo tania, łatwa i skuteczna kuracja kręgosłupa. Jest polecana przez wielu czołowych polskich kręgarzy (m.in. Stanisława Wróża z Pajęczna).


Dolegliwości dróg oddechowych:
Przepis na kurację smalcem gęsim pochodzi ze Śląska. Tamtejsze babcie (kiedy smalec był powszechnie dostępny) stosowały go następująco:
Łyżeczkę smalcu gęsiego i łyżeczkę miodu rozpuścić w 1/2 szklanki gorącego mleka.
Pić 1-3 razy dziennie w szczególności przed snem.

Małym dzieciom wcieramy czysty smalec (bez dodatków) w piersi i plecy przed snem.
Wywoła to efekt rozgrzewający.