Kategorie

Sok z owoców maliny 100% 500ml EkaMedica

Dostępność:
Jest
 (5 szt.)
szt.
24,00 zł

Maliny były zalecane już w starożytnej Grecji przez “ojca medycyny” – Hipokratesa, jako środek napotny. W XVI wieku szwajcar­ski lekarz Conrad Gesner polecał zażywać syrop malinowy przy słabości serca, gorączce i omdleniach. W tradycyjnej medycynie ludowej sok z malin stosowano przy bólach żołądka, wymiotach i przeziębieniach. Po­lecano go również ciężarnym kobietom dla polepszenia trawienia.

Maliny są bogatym źródłem ważnych dla naszego organizmu substancji odżywczych. Są wśród nich witaminy: C, E, A, PP, B1, B2, B6, kwas pantote­nowy i biotyna. Makro i mikroelementy: wapń, potas, cynk, miedź, żelazo, magnez i mangan. Owoce mają dużą zawartość błonnika i pektyn, a także garbników, antocyjanów, puryn, lecytyny i fitosterolu. Maliny są również bogate w kwasy organiczne, m.in.: kwas jabłkowy oraz cytryno­wy. Te wszystkie substancje obecne w malinach ­są ważnymi cegiełkami budującymi na co dzień nasze zdrowie, witalność i dobre samopoczucie.

Malina 100% soku. Objętość netto: 500 ml. Bez konserwantów. Skład: sok malinowy. Przed użyciem wstrząsnąć. Osad jest zjawiskiem naturalnym. Sok może się nieznacznie różnić kolorem i smakiem w zależności od partii. Po otwarciu spożyć w ciągu 21 dni, przechowywać w lodówce.