Kategorie

Ziele macierzanki 50g Kawon

Dostępność:
Jest
 (20 szt.)
szt.
4,00 zł

Nazwa produktu leczniczego: ZIELE MACIERZANKI     

Serpylli herba  

Postać farmaceutyczna:  Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania:  50 g

Skład:  100g produktu zawiera 100g ziela macierzanki

Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, kaszlu jako   ułatwiający odkrztuszanie. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania: Brak danych.

Specjalne ostrzeżenia i  środki ostrożnościJeśli objawy po 7 dniach przyjmowania naparu nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci.

Interakcje: Nie znane

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie:  Brak danych.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn:  Nie znany

Sposób stosowania i droga podania:  1 łyżkę (2,0g) ziela zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, pozostawić 20 minut pod przykryciem, przecedzić. Pić świeżo przygotowany napar 2-3 razy dziennie po posiłkach.

Warunki przechowywania:  Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.   Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:  Produkt leczniczy wydawany bez recepty